AKREDİTASYONLARIMIZ

Kurulduğumuz günden beri hepsi iş sağlıği ve güvenliği ile alakalı birçok alanda akredite olduk. Akreditasyonlarımız kalitemizin ufak bir göstergesidir.

ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ YETKİ BELGESİ

Özden OSGB Yetki Belgesi (Belge No:265)

2005’ten beri Özden Danışmanlık olarak iş güvenliği danışmanlığı hizmeti veren firmamız 2012 yılında OSGB yönetmeliği çıktıktan sonra ortak sağlık ve güvenlik biri olmuş ve iş güvenliği uzmanı hizmetinin yanı sıra işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli hizmeti vermeye başlamıştır.

Halen Aktif Olarak Çalışan İlk OSGB’lerden Biri: Özden OSGB

265 belge numarasıyla 03/10/2012 tarihinde ortak sağlık ve güvenlik birimi olarak yetkilendirildik. Üç bine yakın osgb’nin olduğu ülkemizde kapatılan osgb’leri de göz önünde bulundurursak halen aktif osgbler arasında ilk açılan 50 osgb’den biriyiz. Dilerseniz google görsellerinde "osgb yetki belgesi” araması yapabilir ve çıkan bir çok osgb’nin yetki belgesinin 03/10/2012 tarihinden daha sonra verildiğini görebilirsiniz

İSO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

ÖZDEN OSGB - İSO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

İş sağlığı ve güvenliği, standartları oluşturma ve uygulama esaslı bir alandır. Bu standartlar, uluslarası kabul görmüşlüğü olan evrensel çalışmalardır. Özden OSGB olarak, yaptığımız işin uluslarası standartlara uygunluğunu garanti altına almak için 2016 yılında aldığımız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesine buradan ulaşabilirsiniz. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Özden OSGB'nin iş süreçlerinin evrensel standartlara uygun olduğunun ve güvenilirliğinin teminatıdır.

DENEY LABORATUVARI AKREDİTASYONU

ÖZDEN OSGB - DENEY LABORATUVARI AKREDİTASYONU

İşyerindeki ortamın, insan sağlığını tehdit edip etmediği ancak bazı analizler sonucunda ortaya çıkar. Toz ölçümü, gürültü ölçümü, titreşim ölçümü, aydınlatma ölçümü gibi bu ölçümlere genel olarak isg ortam ölçümleri denir. Bu ölçümleri yapabilmek sadece belli standartlara uygunlukla sağlanır. Özden OSGB olarak bu standartlara uygunluğumuz, Türk Akreditasyon Kurumu Türkak tarafından bu konuda akredite edilerek tescillenmiştir.

A TİPİ MUAYENE KURULUŞU AKREDİTASYONU

ÖZDEN OSGB - A TİPİ MUAYENE KURULUŞU AKREDİTASYONU

Makinelerin ve Elektrik tesisatlarının belli aralıklarla yetkili kuruluşlarca kontrolden geçirilmesi ve kullanımının uygunluğu rapor edilmelidir. Bu işi yapacak firmaların belli standartlara uyması ve iş akışlarını, yöntem ve metodlarını bu standartlara göre düzenlemesi gerekmektedir. Özden OSGB, bir A Tipi Muayene Kuruluşu olarak 2016 yılında Türk Akreditasyon Kurumu Türkak tarafından akredite edilmiştir.

ÇSGB İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZ YETERLİLİK BELGESİ

ÖZDEN OSGB - ÇSGB İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZ YETERLİLİK BELGESİ

Mevzuatımız gereği isg ortam ölçümlerini (iş hijyeni ölçümlerini) yapabilmek için Türkak Deney Laboratuvarı Akreditasyonu tek başına yeterli olmayıp bu akreditasyonun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kabul görmesi gerekmektedir. Özden OSGB ve Ölçüm Labotaruvarı olarak, ÇSGB tarafından yeterliliğimiz 2016 yılında tanınmış ve buradaki İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZ YETERLİLİK BELGESİ, iş sağlığı ve güvenliği genel müdürü Kasım Özer tarafından, tarafımıza takdim edilmiştir.

AKREDİTASYONLARIMIZ

İş Güvenliği Şakaya Gelmez
Gözünüz arkada kalmasın istiyorsanız, siz de Türkiye'nin en başarılı OSGB'siyle çalışın.