Hakkımızda
05.05.2016

2005 yılından beri ağır sanayi işletmelerine iş güvenliği danışmanlığı yaptıktan sonra 2012 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak yetkilendirildik. Kurulduğumuz günden beri tek amacımız iş sağlığı ve güvenliğini yasal bir zorunluluk olmaktan çıkarıp bir yaşam tarzı haline getirerek, Türkiye’nin çağ atlamasına bir katkıda bulunmaktır. İş kazalarının mümkün olan en aza indirildiği, insan odaklı bir toplumun birer üyesi olmak Özden OSGB ailesinin en büyük hedefidir.

Türkiye'de şuanda 1000'den fazla OSGB var. Bizim amacımız yaptığımız işin kalitesi ve her zaman güler yüzlü müşteri hizmetlerimizle fark yaratmak ve alışkanlıkları değiştirmek.

Özden OSGB olarak şuanda 400'den fazla şirkete devamlı olarak iş güvenliği ve iş sağlığı hizmeti veriyoruz. Bu sayıya her ay ortalama 10 yeni şirket ekleniyor. Bu ay itibariyle çalıştığımız diğer firmaların ve kişilerin bizi önermesiyle bize ulaşan ve birlikte çalışmaya başladığımız şirket sayısı, bize Google aramaları ve benzeri kanallar üzerinden ulaşan şirket sayısını geçti. Çalıştığımız şirketlerin, yaptığımız işi takdir ederek bizi başka şirketlere önermeleri en büyük gurur kaynağımızdır.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yetki belgemizi alana kadar geçen sürede Genel Koordinatörümüz ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Özgen Özden sektörde hatırı sayılır bir üne ve başarıya sahipti. Yetki belgemizi almamızla birlikte 2012 yılının Ağustos ayında 5 kişi (aşağidaki fotoğrafta görebilirsiniz) olarak başladığımız maceramızda şuanda 80 kişiden fazlayız ve her geçen gün daha da büyüyoruz. Büyürken hatalar yapıyoruz ama aynı hatanın tekrarlanmaması için süreçlerimizi sürekli geliştiriyoruz. İnsan hatasını minimuma indirmek için geliştirdiğimiz web tabanlı yazılımımız İş Güvenliği Takip Sistemi (isgtakip.ozdenosgb.com) sektördeki bütün şirketlere örnek oldu.

Özden OSGB'nin bu günlere gelmesinde en büyük destekçileri biz daha küçücük bir şirketken bize güvenerek binlerce kişinin çalıştığı kurumsal şirketlerini bize emanet eden müşterilerimiz. Umarız beklentilerinize her zaman şimdi olandan daha da iyi cevap verebiliyor oluruz.


Saygılarımızla,
Özden OSGB Yönetimi

Özgen Özden

Özden OSGB, 35 yıllık iş güvenliği deneyimine sahip A sınıfı iş güvenliği uzmanı Özgen Özden tarafından, kurumların iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli ihtiyaçlarını tek elden çözmek için kurulmuş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. Bünyesindeki profesyonel A, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanları, tecrübeli işyeri hekimleri ve sağlık personelleriyle güçlü, dinamik ve fark yaratan bir takım olmayı başarmıştır.

Özden OSGB Tic. Ltd. Şti.
Ihlamurkuyu Mh. Çanakkale Cd. Soner Sk. 13/A Ümraniye/İSTANBUL

Telefon: 0 216 612 33 60
E-Posta: bilgi@ozdenosgb.com
Özden OSGB olarak


  • Çalıştığımız firmalara hizmet veren iş güvenliği uzmanımız ve işyeri hekimimiz dışında Genel Koordinatörümüz A sınıfı iş güvenliği uzmanı Özgen Özden de periyodik ziyaretlerde bulunuyor ve şirketlerin hatasız hizmet almasını sağlıyor.
  • İş güvenliği eğitimlerimizin daha etkili olabilmesi için bütün çalışanlarımız Arel Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde Eğiticinin Eğitimi ve Sunum Teknikleri eğitimi alıyor.
  • Arel Üniversitesi'nin eğitimdeki altyapısını ve bizim iş sağlığı ve güvenliğindeki bilgi birikimini kullarak iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi eğitim kurumu kurduk.
  • Genel Koordinatörümüz Özgen Özden her hafta iş güvenliği uzmanlarımıza eğitim veriyor. Uzmanlarımız hizmet verdiğimiz şirketlerin iş güvenliği konularındaki durumlarını tartışıyor. Sürekli Beyin fırtınası yapılıyor.
  • Yasal olarak hazırlanması gereken tüm dokümanlar ve iş güvenliği uygunsuzlukları Web Tabanlı İş Güvenliği Takip Sistemine giriliyor. Böylece hizmet verdiğimiz şirketler faaliyetlerimizi daha kolay takip edebiliyor.
Sayılarla Özden OSGB

elektronik sigara